SWK-Bank & TanPortal

Kėrko

  
Menu Kryesore
· Treguesi
· Sondazhe

Kėrko te TanPortaliVizitoni Sponsorin Tonė

Fujitsu


Enciklopeditė TanPortal
· Letrat me Vlerė
· Qytetet Shqiptare Wikipidia
· Muzika Shqiptare
· Kushtetuta e Shqipėrisė
· Personalitetet Shqiptare
· Kristianizmi Shqiptar
· Islamizmi Shqiptar
· Shkencorja - Rruzull
· Enciklopedia - Agimi
· Marketing
· Bursa
· Shqiperia

Statistika e TanPortalit

9722351
faqe tė vizituara qė prej June 2003


TanPortali Social Ekonomik Shqiptar

TanPortali Social Ekonomik Shqiptar - pjesė integruese e Sistemit Informativ dhe Mediatik 'TanMedia' (degė e Korporatės Multinacionale TanMarket.com). Njė Shqipėri Ekonomike tė Fortė ėshtė nė tė Mirėn e Shqiptarėve dhe tė Europės Moderne. Stafi TanPortal & TanMarket.com po angazhohet fuqimisht, pėr tė vėnė nė jetė, Koncepte Bashkohore dhe Moderne tė Informacionit dhe Strukturės Biznesore. Mos hezitoni tė na kontaktonitan@tanmarket.comPolitika Shqiptare:

Kjo ēorbė e shpifur mund tė hahet edhe nė shtator

Parlamenti Shqiptar
  Kështu ra sipari. Parlamenti mbyllet. Kuvendarët nisen me pushime. Rrugët e qyteteve zbrazen nga njerëzit, rrugët e vendit plagosen me shenja aksidentesh, zbukurohen me kurora lulesh për viktimat. Ca rrugë të tjera zbrazen nga fondet.

  z. Blendi Salaj

  Ato nuk do të përfundojnë as sot, as mot. Ndoshta askurrë. Qytetet marrin frymë rënkueshëm nën të nxehtin e korrikut, kjo vapë rëndon si shpirti. Më shqetësojnë miza e mushkonja dhe faqe gazetash që mbushen çdo ditë me këto debate bajate. Shpotira fyese mes politiqensh e politimacesh, që kafshohen, çirren, pështyhen, grushtohen, kanosen... ta neveritin. Në televizion fytyra lëtyra, debate të pështyra nga buzë të lyera. Sa mirë që Parlamenti mbyllet. Sa mirë që nuk do t'i shohim deri në shtator. Sa keq që shtatori vjen shpejt.

  Një mik i mirë më pyet një ditë, pse nuk ke shkruar ndonjë send? S'më shkruhet gjë prej gjëje - i them. Ç'të shkruash? Ky banalitet nuk ka nevojë për narrativë. Vallë njerëzia nuk e sheh ç'turp mbajmë mbi kokë? A nuk duket ky fshat anekdotash nga Kallauzi TV? Pse duhet të shkruajmë për politikanë të varfër që nuk kanë një gur ku të mbështesin kokën? Apo, ç'të drejtë kemi të përmendim me shkrim ata që kanë para aq sa të të thyejnë kokën? - me monedhën e përbashkët europianë madje. Miliona, miliarda - fjalë goje.

Dėrguar nga tan ditėn Wednesday, 28 July @ 20:22:07 PDT (1098 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 4887 bytes mė tepėr | Politika Shqiptare | Vota: 5)T - EKSKLUZIVE:

Partia Shpresa Demokrate: Deklarate per shtyp

Parlamenti Shqiptar ezherka Shkruan "
  Deklarate per shtyp.(10 korrik 2008)
   
  Realiteti i sotem, i trishtuar dhe i rrezikshem shqiptar, verteton drejtesine e programit te Partise Shpresa Demokrate. Ky realitet konfirmon qellimin historik te krijimit te Partise Shpresa Demokrate si shpetuese jo vetem e demoracise shqiptare por edhe e Kombit Shqiptar  ne pergjithesi. Ky realitet verteton pikepamjet dhe qendrimet e drejta te mbajtura nga PSHD-ja, se situata e rrezikshme ne te cilen ndodhemi sot eshte pasoje e grabitjes se proceseve demokrate dhe zhvillimit kombetar nga jo shqiptar te tipit Ramiz Alia, punonjes te sherbimeve te huaja sekrete…, te tipit Sali Berisha, apo spiuna te Sigurimit te Shtetit te tipit Prec Zogaj e Besnik Mustafaj…
  Pikepamjet e Partise Shpresa Demokrate u vertetuan edhe nga deputeti  i sotem i LSI-se, i njohur ne shume drejtime para 1990, Spartak Braho, kur deklaroi zyrtarisht se:
  “Kryetari i qeverise Sali Berisha ka lidhje agjenturore me UDB-ne serbe. Ai ka pasur takime informative ne disa kryeqytete europiane me zbulues te huaj.” Heshtja e zotit Sali Berisha per akuzen me te rende te spiunit te UDB-se tregon vertetesine  e faktit.
"
Dėrguar nga tan ditėn Monday, 04 August @ 09:55:59 PDT (2034 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 5822 bytes mė tepėr | T - EKSKLUZIVE | Vota: 5.71)Analiza:

DEMAGOGJIA KOMUNISTE DUHET TE MARRE FUND

Bunker ajetdelaj Shkruan "
  Tendenca per te bere dekomunistizimin e shoqerise shqiptare me grupe te reja te bashkepuntoreve te sigurimit te vjeter komunist eshte mashtrim i radhes dhe me i pafytyre se mashtrimet e meperparshme .

  z. Ajet Delaj

  Te thuash se Shqiperia perseri i perket lindjes persa i perket mentalitetit trashigimise e pse jo edhe menyres se qeverisjes besoj se nuk ke bere ndonje mekat duke pohuar nje gje te tille por mbi te gjitha thellesisht besoj se ke thene nje te vertete te padiskutueshme.
  Ndryshimi esencial per mese 60 vjet ndermjet lindjes dhe perendimit ka qene dhe eshte ndryshimi ndermjet prakticitetit perendimore dhe ideologjise demagogjike komuniste lindore.

  Nese i referohemi realitetit postkomunist shqiptar fatekeqesisht duhet thene se trashigimtaret komunist te pushtetit me metoda e demagogji te paster komuniste kane arritur te ruajne pushtetin edhe 18 vite pas vendosjes se pluralizmit politik .
"
Dėrguar nga tan ditėn Monday, 04 August @ 09:14:08 PDT (2042 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 7917 bytes mė tepėr | Analiza | Vota: 7)Pronat:

QEVERIA, KOMPLOT KUNDĖR PRONARĖVE NĖ STRASBURG

qeveria shqiptare
  Lajmi se qeveria shqiptare i ka kërkuar Gjykatës së Strasburgut që të deklarojë si të papranueshme ankimet e pronarëve shqiptarë pranë kësaj gjykate, përbën një skandal tjetër që provon mjerimin e drejtësisë, në radhë të parë, në kokën e qeverisë.

  z. Andrea Stefani

  T’i kërkosh një gjykate europiane që të marrë vendim jo në përputhje me të drejtën, por ashtu si i volit qeverisë! A nuk është e gjithë kjo një provë alarmante se çfarë koncepti totalitar për drejtësinë “e pavarur” kanë në Tiranë? Është në thelb koncepti bolshevik i rrënjosur për 45 vjet në Shqipëri, sipas të cilit, gjykata nuk jep drejtësi ashtu si e mendon gjykata vetë, por në përputhje me direktivën e partisë në pushtet dhe qeverisë së saj. Dikur këto direktiva ia jepte në Shqipëri gjykatave Partia Komuniste e Punës, ndërsa sot, pas 20 vjetësh nga vithisja e komunizmit, është qeveria e Partisë “Demokratike” që përpiqet t’i japë direktiva Gjykatës së Strasburgut, se çfarë lloj drejtësie duhet të japë! Çmenduria politike e qeveritarëve në Tiranë, epshi autoritarist për të komanduar gjithçka ka arritur një rekord: pasi kanë kapur thuajse të gjithë pushtetin gjyqësor në vend, qeveritarët e Tiranës duan ta komandojnë edhe Gjykatën e Strasburgut. Dhe janë po ata qeveritarë që e kanë zhytur Shqipërinë prej një viti në krizë, duke penguar transparencën e zgjedhjeve në “respekt të pavarësisë së gjykatave”.

Dėrguar nga tan ditėn Wednesday, 28 July @ 20:16:40 PDT (1100 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 11715 bytes mė tepėr | Pronat | Vota: 5)Analiza:

TANUSH-TURP - 'SHKENCĖTARI' I VLORĖS !

vlora sh.flamur atdhekosova Shkruan "
  BAROMETRI DIPLOMATIK

  Prof.Dr.Mehdi HYSENI

  ** Heqja e ISMAIL QEMALIT nga Univeristetii i Vlorës nuk do të thotë vetëm epilogun e atij Universiteti, por edhe fundin e Shqipërisë së ISMAIL QEMALIT! *** Nuk ka më turp, më hipokrizi, më tragjike, më antietike, më antikombëtarizëm, më antishkencë, dhe më anticivilizuese, se kur një rektor-“shkencëtar”sikurse Tanush Shaskaj bie në kanxhat e politikës ditore serviliste(!)

  *** “Nëse të lidhë dikush ke gjasë të zgjidhesh, por nëse e lidh vetëveten, askush nuk mund të zgjidhë, ai është fundi i jetës”, *** Sipas Tanush turpit dhe “ndërkombëtarëve” të tij, rezulton se, - Së pari, duhet të vritet BABAI YNË, ISMAIL QEMALI, e pastaj, të bëhet akordimi i “VITRAVE” të huaja për financimin dhe për “reformimin ndërkobëtar” të Universitetit të Vlorë?! *** Ja, kjo është “SHKENCA”, “ETIKA”, “DEMOKRACIA”, “REFORMA UNIVERISTARE”, “PATRIOTIZMI” dhe “ATDHETARIZIMI” I REKTORIT TANUSH SHASKAJ, për një “grusht parash”, të premtuara nga “ndërkombëtarët” e tij, bëri atentat POST MORTEM në ISMAIL QEMALIN(!)
"
Dėrguar nga tan ditėn Monday, 04 August @ 09:39:22 PDT (1948 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 20903 bytes mė tepėr | Analiza | Vota: 9.4)Analiza:

Doktori i heleneve dhe varrmihesi i shqiptarizmit

Sali Berisha dardan Shkruan "
  Qe shqiptaret te mos jene me armiq te shqiptareve.

  z. Nevruz LULO * 

  Se fundmi lideri blu dhe kryeministri aktual i Shqiperise ne fushaten e tij te pseudomashtrimeve shfaqet i shoqeruar me te shumeperfolurin,Vasil Bollano.Eshte vertet ne rast i paprecedent kur nje kryeminister mban ne krahun e tij ne shetitjet paraelektorale nje sinonim te antishqiptarizmit meskin antihuman. Per kedo pamjet e Bollanos(grek) nen shoqerimin e "shqiptarit" Berisha,perbejne nje vecori sa kuptimplote aq edhe interensante,sipas mendimeve Vicitoliane.

  Saliu i deklamuar si nje person me nje preardhje gjoja shqiptare,gjate veprimtarise se tij jetesore dhe politike rezulton si nje individ i dashuruar me stilet sllavo-greke,per me teper kur edhe Geixh pat deklaruar se fundmi se eshte teper i befasuar nga doktori i elites se kuqe(para riardhjes ne pushtet).
"
Dėrguar nga tan ditėn Monday, 04 August @ 09:03:29 PDT (2376 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 3321 bytes mė tepėr | Analiza | Vota: 5.19)TV Shqiptare
TanMedia

Transmetime
TanMedia

Kategoritė e TanPortalit
· Tė Gjitha
· Alla-Shqiptarēe
· Analiza
· Antika
· Biografi ViP
· Biznesi i Huaj
· Biznesi Shqiptar
· Bujqėsia Shqiptare
· Dhimbje Shqiptare
· Diaspora
· DOSSIER HISTORIKE
· Edukimi
· Ekologjia
· Ekonomia Shqiptare
· Emigracioni
· Europa - Integrimi
· Feja
· Financa
· Korrupsioni-Drejtėsi
· Koshi i TanPortalit
· KOSOVA
· Krimi-Mafia
· Kulturė dhe Arte
· Lajme-Shkurt
· Letėrsia
· Letrat e Hapura
· Letrat me Vlerė
· Ligje dhe Rregulla
· Memoria e Kombit
· Moda
· Nga Bota
· Nostalgji-Mall
· Opinione
· Politika e Jashtme
· Politika Shqiptare
· Pronat
· Shėndeti
· Sociale
· Sport
· T - EKSKLUZIVE
· Teknologji-Shkencė
· Turizmi Shqiptar

Sondazh
Zgjedhjet Parlamentare nė Shqipėri ?

ishin tė lira dhe demokratike
ishin jashtė standarteve tė kėrkuaraRezultate
Sondazhe

Vota 447

Hyrja e Koduar
Nickname

Password

Nuk keni akoma njė account? krijoje tani Kėtu!. Si pėrdorues i regjistruar mund tė shfrytėzosh dhe tė personalizosh tė gjitha shėrbimet e afruara.

Artikuj tė Kaluar
Monday, 04 August
·

Doktori i heleneve dhe varrmihesi i shqiptarizmit

Tuesday, 08 July
·

Fenomeni antishqiptar Vasil Bollano

·

Gazetari !

·

PA PER GJEGJSHMERIA E MEDIAS

Monday, 16 June
·

SI U BE TIRANA KRYESTREHA E BEKTASHINJEVE TE BOTES

·

Zgjedhjet nė Maqedoni sollėn nė skenė nacionalizmin

·

KOMUNOMANIA SERBOMADHE E BEOGRADIT NĖ KOSOVĖ

·

SKANDAL ME HISTORINE E POPULLIT SHQIPTAR

Saturday, 07 June
·

Nevojshmeria e ndersjelle Diaspore - Atdhe

·

Vrasjet masive ne Shqiperi

Monday, 02 June
·

Sfida e ruajtjes sė trashėgimisė ēame

·

KUSH, DHE PĖR LLOGARI TĖ KUJT DESHI TA VRISTE ALI AHMETIN ?

·

Kush e ka radhen ?

Thursday, 17 April
·

Kokalari: Ina Rama tė prangosė Sali Berishėn

Friday, 11 April
·

Implikimi, Declan Ganley lobing pėr qeverinė shqiptare

Sunday, 06 April
·

Leter e hapur Drejtuar z.Ramiz Alia ..

Wednesday, 02 April
·

Cila do tė jetė vlera e bonove nė privatizimet strategjike

Tuesday, 01 April
·

8 buste pėr kryetaret e bashkise se Vlorės 1912-'39

Friday, 28 March
·

NYTimes: Berisha dhe i biri, pas armėve

Monday, 24 March
·

Partitė e delijorgjėve dhe partitė qė mungojnė 
Albanian Social Economic - TanPortalTanPortal është pjesë integruese Sistemit të TanMedia-s dhe anëtare e Korporatës Ndërkombëtare TanMarket.com
Të gjitha Reklamat dhe Banerat,Fotot,Informacionet Tregtare janë Pronë dhe e Drejtë Ekskluzive e Subjekteve Kontraktuese dhe të Korporatës Ndërkombëtare TanMarket.com.Materialet,mund të përdoren lirshëm nga cdo njeri,mjafton që të përmendet emri i autorit,ose i subjektit që i krijon. Komentet janë përgjegjësi e atyreve që i postojnë. Të Gjitha të Drejtat janë të Ruajtura & të Rezervuara © 2003-2007 by TanMarket.com
Bashkëpunimi me TanPortal është një Dritare Informative dhe Ekspozuese e Fuqishme për njerëzit, grupet & individët që kanë interesa biznesore.
* Komentet, Informacionet janë vetëm në Përgjegjësinë e atyreve që i bëjnë. TanPortal është Palë Asnjëanëse në Komentet dhe Informacionet e Palëve te Angazhuara ketu, në formë Direkte dhe Indirekte